BMT Taraqqiyot Dasturining (UNDP) O‘zbekistondagi doimiy vakolatxonasi bilan hamkorlik o‘rnatilmoqda
406
Joriy yil 6 avgust kuni BMT Taraqqiyot Dasturining (UNDP) O‘zbekistondagi doimiy vakili o‘rinbosari Anas Fayyad Qarman bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Muloqot chog‘ida “Xalqaro demokratiya kuni”ga bag‘ishlab, mahalliy va xalqaro ekspertlar ishtirokida O‘zbekistondagi demokratik islohotlarni targ‘ib qilishga qaratilgan xalqaro konferensiya o‘tkazish masalasi muhokama qilindi.
Shuningdek, Anas Fayyad Qarman tomonidan Demokratik jarayonlarni tahlil qilish markazi amalga oshirgan loyihalar e’tirof etildi va doimiy hamkorlik aloqalarini o‘rnatish bo‘yicha takliflar ilgari surildi.

Cooperation is being established with the United Nations Development Programme (UNDP) Office in Uzbekistan.
710
On 6 August this year, a meeting was held with Anas Fayyad Karman, UNDP Deputy Resident Representative in Uzbekistan.
During the conversation, the possibility of holding an international conference dedicated to International Democracy Day was discussed, with the participation of local and international experts, aimed at promoting democratic reforms in Uzbekistan.
In addition, Anas Fayyad Karman noted the projects implemented by the Centeк for Analysis of Democratic Processes and put forward proposals for establishing permanent cooperation.